Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal, teröristlerle dirsek dirseğe dolaştın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'daki toplu açılış töreninde, "Bay Kemal, sen bu teröristlerle dirsek dirseğe dolaştın. Cezaevlerindeki teröristleri de 'Nasıl çıkarırız?' diye bunun gayreti içerisindesin. Boşuna uğraşma, o teröristler öyle oralardan çıkamazlar. Bu şimdiden vadediyor. Diyarbakır'da 51 vatandaşımızın ölümüne neden olan Demirtaş değil miydi? Çıkmış 'Onları çıkaracağım' diyor. Bu millet sana bu yolu açmaz. Bu millet, kan emicilere bu ülkede yol vermez" dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla'da Marmaris-Datça yolu, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Bodrum Devlet Hastanesi'nin içinde olduğu toplu açılış törenine katıldı. Töreni izlemek isteyenler, alana sabahın erken saatlerinden itibaren giriş yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törendeki konuşmasında, "Sizleri özlemişiz. Sizlerle özlem gidermeye hem de şehrimize kazandırdığımız eserlerin resmi açılışlarını yapmaya geldik. Karşımda muhteşem bir kalabalık görüyorum. Bugün Muğla, bir başka. Muğla'nın her karış toprağında izimiz, emeğimiz var. Muğla'mız da tarımıyla turizmiyle ticaretiyle üretimi kazanca dönüştürme konusunda çok başarılı. Geçtiğimiz 20 yılda ülkemizin alt ve üst yapısında tüm eksikleri gidermiş olarak huzurunuzdayız. Bundan 12 yıl önce 2023 hedeflerimizi ilk açıkladığımızda, zihinlerini geri kalmışlık ve faşizm kapanına hapsetmiş birileri akıllarınca bizleri küçümsemiş, alaya almıştı. Tek yaptıkları buydu. 2023 hedeflerimizi hayata geçirmek için başlattığımız her projeye 'Yapamazsınız' diyorlardı. Böyle engellemeye çalıştılar. Bu onlar için hezeyandı. Bunları dün gibi hatırlıyoruz. AK gençlikle AK kadrolarla bunlara yüz vermedik, kulak asmadık. Baktığımız tek yer milletimizdir. Milletimizin talep ve ihtiyaçlarıdır. Hamdolsun, her seçimde bize en güçlü şekilde destek veren milletimiz sayesinde sadece ülkemizi eşi benzeri görülmemiş eserle kavuşturmakla kalmadık; aynı zamanda terör örgütlerinden darbecilere, küresel vesayetçilere, istikbalimize göz dikenlerin tamamının da hakkında geldik" dedi.

'BU MİLLET KAN EMİCİLERE YOL VERMEZ'

Erdoğan, Sakarya Arifiye'deki yatırımların sabote edilmeye çalışıldığını belirtip, şunları söyledi:

"Kendi milletinden umudunu kesenlerin, ülkemizin kutlu yürüyüşünü engellemek için sergiledikleri kepazeliklere rağmen Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılına coşkuyla, gururla, heyecanla girdiğimiz döneme ulaştık. Havaalanından buraya gelene kadar yol boyu tıklım tıklım vatandaşlarımı gördüm. Gerçi kepazelikleri bitmiyor. Geçtiğimiz günlerde TSK'nın gücüne güç katacak bir projedeki heyecanımıza tahammül edemediklerini gördük. Bay Kemal, Sakarya Arifiye'de bu ülkenin başkomutanı olarak Recep Tayyip Erdoğan ne yaptı? Fırtına obüslerinin teslim törenini yaptı. Böyle bir şey yapabilir misiniz? Altay tanklarının teslimatını yaptık Bay Kemal. Ordumuz bunlarla o terör örgütlerini inlerine gömdü. Bay Kemal, sen bu teröristlerle dirsek dirseğe dolaştın. Cezaevlerindeki teröristleri de 'Nasıl çıkarırız?' diye bunun gayreti içerisindesin. Boşuna uğraşma, o teröristler öyle oralardan çıkamazlar. Bu şimdiden vadediyor. Diyarbakır'da 51 vatandaşımızın ölümüne neden olan Demirtaş değil miydi? Çıkmış, 'Onları çıkaracağım' diyor. Bu millet sana bu yolu açmaz. Bu millet, kan emicilere bu ülkede yol vermez. Ben milletime inanıyor, güveniyorum ve bu yolda el ele, omuz omuza yürüyeceğiz. 'Hak ve özgürlük' denilince biz milletimizle el ele olmaya hazırız. Kan emicilere asla prim vermeyiz. Bu zihniyet önce Sakarya'daki yatırımlarımızı sabote etmek için yapmadığını bırakmıyor. Her türlü yalan ve iftirayı kullanarak yürüttüğü bu ihanet kampanyasında başarılı olamayan bu habis zihniyet bu defa doğrudan kahraman ordumuzu ve şerefli komutanlarımızı hedef alarak asıl niyetini gösterdi."

'BUNLARIN KARIN AĞRILARINI BİLİYORUZ'

Muhalefetin, ülkenin savunma sanayisinin gelişmesinden rahatsızlık duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muğla'dan soruyorum. Her gün sınırlarımızı taciz eden Yunanistan'a, eli kanlı PKK'ya, ülkemizin son dönemdeki en büyük ihanet çetesi FETÖ'ye, Türkiye ve Türk milleti düşmanlarına gösteremediği tepkiyi ordumuzun komutanlarına fütursuzca sergileyen, seviyesizce hakaret eden bir kişi bu ülkenin siyasetçisi olabilir mi? Anayasamıza göre bu kardeşiniz ordunun başkomutanıdır. Bunu ben değil anayasamız söylüyor. Bir gece ansızın gelebiliriz ve geleceğiz. Bu ülkenin hangi menfaatini bunlar savunabilir? Hangi hedefini hayata geçirebilir? Bunların karın ağrılarını çok iyi biliyoruz. Bunlar Arifiye'deki atıl fabrikanın ülkenin savunma sanayisinin en önemli üretim tesislerinden biri olmasından rahatsızlar. Bunlar karasından havasına, denizinden siberine kadar savunma sanayiinin her alanında kendi tasarımını, kendi üretimini yapabilen Türkiye gerçeğine tahammül edemiyorlar. Bunlar terörü sınırları içinde bitirmekle kalmayıp sınırları ötesinde de teröristlerin başını ezen Türkiye fotoğrafına dayanamıyorlar. Bunlar küresel krizler karşısında diz çöküp, teslim olmak yerine krizleri fırsata dönüştüren Türkiye tablosunu içlerine sindiremiyorlar" diye konuştu.

'TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALANLARIN YANINDA YER ALDILAR'

Muğla'daki alanda 50 bin kişinin olduğuna vurgu yapan Erdoğan, "Bunların tüm hayatları vesayetçilerin ve darbecilerin yönetimini kendilerine altın tepside sunduğu ülke hayaliyle geçmiştir. Rahmetli Menderes'i idam sehpasına gönderip, ülkenin başına çullandılar. Demirel'i muhtıralarla yıpratıp, ülkenin başına çöreklendiler. Özal'ı binbir yalan ve iftirayla devreden çıkartıp, ülkenin başına böyle musallat oldular. İktidara geldiğimiz günden bu yana bize de aynısını yapmak için çok uğraştılar. Harcamamız gereken vaktimizin bir kısmını bunlarla mücadeleye ayırmak zorunda kaldık. Partimizi kapatmaya teşebbüs etmekten sokakları karıştırmaya, terör örgütlerini cesaretlendirmekten darbecilere alkış tutmaya kadar her yolu denediler. Dışarıda ve içeride Türkiye'yi hedef alan kim varsa hepsinin yanında bunlar yer aldılar. Ne yaparlarsa yapsınlar ben karşımdaki muhteşem kalabalığın resmi rakamını sordum. Elhamdülillah, 50 bine katılımla buradayız" dedi.

'6'LI MASA ANAYASA'YI DA OKUMAMIŞ'

Açılış töreninde 6'lı masa hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir masa kurmuşlar. Etrafındaki herkesten ayrı ses çıkıyor. Herkes ayrı hesap yapıyor. Bunlar Anayasa'yı da okumamışlar. Daha seçilmediğin halde nasıl olur da hemen seçime gideriz diyorsun. Bunların 'Allah bir' dediğine inanın başka bir şeye inanmayın. Çünkü Allah bir. Masanın altında, üstünde sakladıkları gözükmeyen ortakları ayrı telden çalıyor. Ortada fol yok yumurta yok, şımarmalarından yanlarına varılmıyor. Çünkü bunlar sadece zarar dostudur. Ülkenin iyiliğini istedikleri tek bir örnek yoktur. 20 yıldır kazandırdığımız eserleri bunlara rağmen nasıl yaptıysak inşallah 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunu da aynı şekilde harekete geçireceğiz. Bunun için Muğla'dan destek istiyoruz. Öyle bir seslenin ki altta Akdeniz'den, üstte Marmara'nın her karışından duyulsun. 'Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa etmeye hazır mıyız? Dışarıda Türkiye düşmanlarının, içerideki maşalarının heveslerini kursakta bırakmaya hazır mıyız? Bir olarak, iri olarak, diri olarak kardeş olarak hep birlikte Türkiye olarak 2023'te Cumhuriyet'in yeni asrını karşılamaya hazır mıyız?" diye konuştu.

PROJELERİ ANLATTI

Resmi açılışı yapan projeler hakkında da bilgiler veren Erdoğan, şunları kaydetti: 

"Milletimizle her buluşmamız eser ve hizmet şöleni şeklinde geçmektedir. Bugün de Muğla'da şehrimize kazandırılan 5 milyar 221 milyon lira yatırım bedeline sahip projelerin ilçe belediyelerimizin 523 milyon liralık yatırımlarının resmi açılışını yapıyoruz. 17 projeyi resmen hizmete açıyoruz. Ziya Paşa'nın dediği gibi 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri'. Üniversitemizin yeni fakülte yüksekokul binasıyla altyapı ve çevre düzenlemelerinin resmi açılışını da yapıyoruz. Menteşe'deki 2'şer bin kapasiteli 2 öğrenci yurdunu, Fethiye'deki 1350 kişilik öğrenci yurdunun, Bodrum Gençlik Merkezi'nin ve spor salonunun, Dalaman Spor Salonu'nun, Marmaris Stadı'nın, Milas Spor Salonu'nun resmi açılışlarını da bugün gerçekleştiriyoruz. Sağlıkta Bodrum'da 150, Milas'ta 150, Yatağan'da 100 yataklı devlet hastanelerimiz ile Ula Sağlık Merkezi'ni hizmete açıyoruz. Ulaştırmada Muğla-Kale yolunun tamamlanan 6 kilometresini ve tünelini, Bozburun- Datça yolunun tamamlanan kısımlarını, Milas Tarihi Sarıçay Köprüsü restorasyonunun açılışlarını da yapıyoruz. Tarımda Milas İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi'ni, Menteşe Göktepe Sulaması'nı, Seydikemer Eşen Çayı ve Akçay Deresi ıslahını, ilçelerimizdeki göletlerin, ağaçlandırma çalışmalarının, Orköy ve kırsal yatırım desteklerinin resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz. İlçelerimizdeki altyapıların açılışlarını yapıyoruz. Aralarında 422 milyon liralık bir yatırım olan Yatağan-Pamukkale enerji iletim hattının da olduğu çok sayıda yatırımı hizmete açıyoruz. Valiliğimiz tarafından neticelendirilen yol yapımların, çevre düzenlenmelerin, antik kentlerdeki kazıların ve restorasyonlarının açılışlarını da gerçekleştiriyoruz. Ayrıca çeşitli kurumlarımızın hizmet binalarının açılışını yapıyoruz. Bunlarla birlikte Köyceğiz, Ula, Kavaklıdere, Ortaca, Dalaman, Seydikemer ve Yatağan belediyelerimizin 86 projesini de resmen hizmete kavuşturuyoruz. Tüm yatırımların şehrimize hayırlı olmasını istiyorum. Muğla'ya kazandırdığımız hizmetler bunlarla sınırlı değil. İktidara geldiğimizden bu yana Muğla'ya 50 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. 'Laf ola beri gele' yok. İcraat, icraat, icraat." 

15 Oca 2023 - 13:43 Aydin/ Nazilli- Siyaset

Muhabir  Haber Merkezigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Post Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Post hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Nazilli Post editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Nazilli Post değil haberi geçen ajanstır.


Aydin Markaları

Nazilli Post, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (542) 541 8904
Reklam bilgi


Anket Sitemizin Teması Hangi Renk Olsun?
Tüm anketler