ugur soğutma dikey
Sıradaki Haber: Danışmanlık şirketi personeli engellilerle piknik yaptı

İşletmecilerden Florya park tepkisi

Nazilli’de bir araya gelen 15 kişiden oluşan düğün salonu işletmecisi,’düğün salonu’ işletme ruhsatı bulunmayan Florya park tesisleri ve Lara restorana ‘haksız rekabet’ ettikleri gerekçesiyle işlem yapmayan Nazilli belediyesine tepki göstererek göreve davet etti.İşletmeciler ayrıca kriz yaratan ‘kır düğün salonu’ hakkında avukatları aracılığıyla belediyeye noterden yazı göndererek gerekli yasal işlemlerin yapılmasını istedi.

İşletmecilerden Florya park tepkisi
  • 05-04-2018 14:38

İlçenin çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren yaklaşık 15 düğün salonu işletmecisi,Arslanlı Mahallesindeki vakıflar arazisinde kurulan Florya park tesisleri içerisindeki kır düğün salonunun  işletme ruhsatı olmadığı halde rezervasyon alarak düğün eğlenceleri için kiraya verildiğini belirterek tepki gösterdiler.

Haksız rekabetle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden işletmeciler,ayrıca Sümer park içersindeki Lara restoranın da aynı koşullarda faaliyet gösterdiğini tespit ederek konuyu BİMER ve CİMER’e taşıdı.

‘ HAKSIZ REKABET OLUŞTURUYOR’

İşletmeciler adına Nazilli belediyesine noter aracılığıyla yazı gönderen Avukat Burak Altıer ruhsatsız faaliyet gösteren söz konusu iki işletmenin ticari faaliyetlerinin men edilmesi ve cezai işlem uygulanmasını isteyerek Yargıtay kararını örnek gösterdi.

Avukat altıner Nazilli belediyesine gönderdiği ihtarnamede şu ifadelere yer verdi;

“Hali hazırda Florya park tesisleri ile Sümer park içerisindeki ve kiralayanı belediye olan lara Restoran isimli iş yerleri ruhsatsız ve izinsiz şekilde düğün vb gibi organizasyonlar yapmaktadırlar.yargıtay 11.Hukuk Dairesi’nin 2012 /9239 E 2013 /9493 K sayılı emsal niteliğindeki içtihatı ile işletme ruhsatında düğün,nişan,sünnet vb törenleri düzenlemek için ticari faaliyetleri bulunmayan işletmelerin TTK.57/10 maddesi gereğinde  haksız rekabet oluşturduğunun tespitine karar verilmiştir.”denildi.

Avukat Altıner ayrıca, Florya park tesislerinde Nisan,Mayıs,Haziran,Temmuz,Ağustos ve Eylül  aylarında düğün tarihleri için rezervasyonlar yapıldığını tespit ederek,belediyeye bildirdiği bu tarihlerde işlem yapılmasını istedi.

“BELEDİYE OLARAK GEREKLİ İŞLEMİ YAPARIZ”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Nazilli belediyesi yetkilileri ise,Avukatın noter aracılığıyla gönderdiği ihtar yazısını aldıklarını belirterek,söz konusu iki işletmenin de sahibini çağırarak gerekli ihtarda bulunduklarını,ruhsat işlerini tamamlamadıkları taktirde ise gerekli yasal işlemleri yapacaklarını tebliğ ettiklerini açıkladı.

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.