ugur soğutma dikey
Sıradaki Haber: Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Dava açmazsan namertsin

ÇANKIR;"CHP ATATÜRK ve onun gibi düşünenlerin partisidir"

cumhiriyet halk partisi aydin il badkani ali cankir partisinin kurulus yildonumunde yazili basin aciklamasi yapti.

ÇANKIR;
  • 08-09-2018 18:51

chp nin 95 yil once mustafa kemal ataturk tarafindan kurulduguna dikkat ceken cankir.

chp nin ataturk ve onun gibi dusunenlein partisi oldugunu soyledi.

cankir aciklamalarinda su ifadelere yer verdi;

Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık mücadelesini yürüten Ebedi Liderimiz, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kuruldu.Emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir.CHP 95 Yıl önce onurlu ve gururlu, kimseye ödün vermeyen, kimsenin önünde eğilmeyen, ekonomik bağımsızlığını sağlayan, kimseden borç dilenmeyen, IMF’nin kapılarına gitmeyen, Londra’ya gidip acaba tefecileri ikna edebilir miyim, biraz para alabilir miyim diye bir arayışa girmeyen Mustafa Kemal’in ve onun gibi düşünenlerin partisidir.
Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeden, bugün de, halkımız ve ülkemiz için, cumhuriyetimizin korunması, refahın artırılması,üretim ekonomisini tekrar tesis etmek için çalışıyoruz. Kendi saltanatları, ikballeri uğruna her şeyi mübah sayanlarla, mücadele etmek ve ülkemizi ekonomik refaha kavuşturmak için siyaset yapıyoruz. CHP, bu ülkede savaşı bitirip, huzuru getiren,sanayi ve tarımda iktisadi kurulumlar oluşturarak ülkemizi refeha kavuşturan partidir. CHP, Cumhuriyeti kpuran, ona en çok sahip çıkan partidir. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. CHP Türkiye’dir!
Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, hiçbir hesap, bizim insanımızdan ve ülkemizin geleceğinden daha değerli değildir.İktidarının sürmesi için her yolu mübah sayanlara dur diyecek olan, Halkın ve Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir!
CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle,mensubu olmaktan onur duyduğum CHP’nin 95. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.