bu toprakların uguru
Sıradaki Haber: Şehit uzman çavuş toprağa verildi

"AGC'yi HAk ettiği yere getireceğiz"

Yönetim içinde yaşanan sıkıntılar ve yönetimdeki ayrılıklardan kaynaklanan nedenlerden dolayı önümüzdeki günlerde olağanüstü kongre kararı alacağı öğrenilen Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim olan Aydınpost İnternet Sitesi İmtiyaz Sahibi Erman Çetin oldu. Çetin, “AGC’yi hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

  • 04-07-2017 13:01

AGC yönetiminde yaşanan birtakım sıkıntılardan dolayı önümüzdeki günlerde olağanüstü kongre kararının alınacağı yönündeki duyumları üzerine, Aydınlı gazetecilerden Erman Çetin, sürpriz bir şekilde adaylık açıklaması yaptı. AGC’nin yeni yönetimine talip olduklarını ve yaklaşık bir aydan bu yana başkanlık için çalışmalar yaptığını belirten Aydınpost İnternet Sitesi İmtiyaz Sahibi Erman Çetin, meslektaşlarının karşısına geçerek adaylığını da resmen duyurdu. AGC’yi hak ettiği bir yere getireceklerini belirten Çetin, Aydın’da AGC’yi güçlü bir sivil toplum örgütü yapacaklarının altını çizdi. Öte yandan arzu ettiği yönetim çalışmaları olmaması nedeniyle önümüzdeki günlerde de Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği görevinden de istifa edeceğini açıklayan Çetin, bundan sonraki süreçte çalışmalarını AGC için yoğunlaştıracağını kaydetti. 

“ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR İÇİNDE OLACAĞIZ”

Seçilmeleri durumunda AGC’de yeni bir dönemi başlatacaklarını dikkat çekerek konuşmasına başlayan Erman Çetin, “Yaklaşık bir buçuk yıl önce kongresi yapılan AGC’nin yönetimi ile ilgili olarak birtakım memnuniyetsizlikler var. Mesleki anlamda meslektaşlarımızın bize ilettiği geri bildirimler neticesinde Ramazan ayı içinde değerlendirme toplantılar yaptık ve çeşitli fikir alışverişlerinde bulunduk. Bu fikir alışverişlerinin akabinde nihai bir karara vardık. AGC’ye başkan adaylığımı açıkladım. Arkadaşlarla fikir birliğine vardıktan sonra plan ve projelerimizi açıklamak üzere yeni dönemde AGC’nin ve meslektaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturabilmek ve cemiyetin itibarını daha da arttırabilmek için önemli çalışmalar içinde olacağız” dedi.

“AGC’Yİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”

Meslekte dindiği bilgileri cemiyet için kullanmak istediğini işaret eden Çetin, “Bu zamana kadar kendi medya kuruluşumuzda can siparane çalıştık. Bugüne kadarki tüm bilgi ve birikimimizi, insan kaynaklarımızı artık AGC’de kullanmak üzere artık biz de hem fikir olduk. Bunları değerlendirmek ve bunları eyleme geçirmek üzere gazeteci dostlarımızla belirleyecek olduğumuz yepyeni bir yol haritası ve yapılanma metodlarıyla AGC’yi hak ettiği yere getireceğiz. Geçmiş dönemde tabelası kaybolan bir AGC’yi görmüştük ve üzülmüştük. Bugün de kirasını ödeyemeyen bir gazeteciler cemiyetinin varlığını bilmek üzüntü verici. AGC’nin kendi ayakları üzerinde duran bir sivil toplum örgütü olmasını düşünüyorum ve buna inanan güzel insanlarla birlikte bir örgüt yapısı belirleyip yolumuza devam edeceğiz. Mevcut yönetimdeki arkadaşlara kendi plan ve programları çerçevesinde verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz daha iyisini yapacağımızı düşünüyorum” diye konuştu. 

“SAMİMİYETİ ARTTIRACAĞIZ”

AGC’nin sorunlarını ve sıkıntılarını bildiklerini kaydeden Çetin, konuşmasına şu şekilde devam etti:  “Uzun süredir de projelerimiz hazırlık aşamasındaydı. Yine kongre takvimi içine girdiğimizde bu projeleri deklare edeceğiz. Sadece Aydın merkezdeki değil ilçelerdeki meslektaşlarımızın da hak hukuklarının korunması, yaşadıkları problemlere varıncaya kadar birçok konuda biz yanlarında olup çözüm üreteceğiz. Meslektaşlarımızın yaşadıkları sorunlarda sessiz kalan bir cemiyet yapısı kabul edilebilir olduğunu düşünmüyoruz.  Meslektaşlarımızın  yanında duran, kendi ayakları üzerinde duran, kirasını ödeyebilen, yılın çeşitli dönemlerinde  güzel faaliyetler yapabilen, üyelerini bir araya toplayabilen bir çalışmayla meslektaşlarımızın karşısında olacağız. Yeni dönem içinde yenilenen bir yapılanmayla daha çok aktivite daha çok organizasyonlar yapacağız. Aydınlı gazeteciler arasındaki samimiyeti arttıracağız”

“GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR”

Şeffaf bir yönetim oluşturduklarını söyleyen Çetin, “Yeni yönetim çalışmaları yaptık yapmaya devam ediyoruz. Gazete sahipleri ile görüşüyoruz. Güzel kaliteli çalışan ve üreten, heyecanını yitirmemiş bir cemiyet meydana getireceğimizin müjdelemek istiyorum. Aydın’da bir cemiyetin varlığını hissedilir hale getirecek bir cemiyet sözü veriyorum. Bizim projelerin arasında gazeteci meslektaşlarımızın okuyan çocuklarına burs vermeye varıncaya kadar projelerimiz var. Eğer biz bir organizasyon için bir belediye başkanından destek alır hale geldiysek o zaman biz bu cemiyeti kapatalım. Bu o zaman cemiyet değil tabela cemiyeti oluyor. AGC’de yeni bir heyecana ihtiyaç var” diyerek sözlerini noktaladı.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.